LR 1985 yılında Almanya'nın Ahlen kentinde ilk olarak parfüm üreticisi olarak kurulan bir firmadır. Şuan halihazırda dünya genelinde 32 ülkede aktif olarak çalışmalarına devam etmektedir. Elbette bu süreç içerisinde bu istiktarlı bir şekilde büyüyen LR firması ürünleri ve kalitesi için de çeşitli uluslararası kuruluşların "Kalite", "Uygunluk" vb birçok sertifika ile bu büyümeyi desteklemiştir.

LR ürünleri hammadde aşamasından paketlenme aşamasına kadar Fresenius Enstitüsü tarafından kontrol edilerek belgelendirilmektedir. Enstitünün bu belgeyi vermesi için birçok kalite ve kontrol aşamasını sorunsuz geçmek gerekmekte olduğu gibi oldukça zorlu bir süreçtir. LR tüm bu süreci sorunsuz olarak geçerek bu belgeleri almıştır.

LR ürünleri DERMATEST labaratuarları tarafından insanlar üzerinde denenip onay alındıktan sonra piyasaya sunulmaktadır. Yani LR hayvanlar üzerinde test yapmaz.

LR Uluslararası Kozmetik Derneği (VKE) üyesi olan tek Network firmasıdır. Aynı zamanda uluslararası koku derneğine (İFRA) üyesidir. Parfüm konseptinde yer alan ürünleri astım hastaları gönül rahatlığı ile kullanabilmektedir. Dermatest tarafından koku tutunma testlerinden başarıyla geçmiştir.

LR kendi bünyesinde de bir bilim kuruluna sahiptir. Aloe Vera Derneğine üyedir ve aloe vera içerikli ürünlerinin bir çoğu patentlidir.

Günlük kullanıma uygun cilt bakımı ürünlerinin yanı sıra çeşitli cilt rahatsızlıklarının tedavisini destekleyici ürünleri bulunmaktadır. Bu rahatsızlıklar arasında egzema, sedef, sivilceler, varis, güneş lekeleri, doğum lekeleri.. gibi sıralamamız mümkündür.

LR ürünleri içerisinde zararlı kimyasal maddeler koymaktan özellikle kaçınmaktadır. Örneğin günlük makyaj serisinde yer alan pudralı ürünlerde paraben, talk pudrası, silikon, sentetik yaplar gibi kimyasallar kullanılmaz.

LR Parfümlerinde hayvansal içerikler kullanmamaktadır. Aynı zamanda astım hastları ve alerjik yapıdakiler parfümlerimizi gönül rahatlığı ile kullanabilmektedir.

LR'ın diğer kozmetik firmalarından farklı olarak gıda takviyesi olan ürünleri de bulunmaktadır. Bunlar hem bağışıklık sistemimizi güçlendirmekte hem de çeşitli rahatsızlıkların içeriden iyileşme sürecine destek vermektedir.

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı