LR Blue Light Defender Mavi Işık Koruyucu Serum
LR Blue Light Defender Mavi Işık Koruyucu Serum

LR Blue Light Defender Mavi Işık Koruyucu Serum (71060-1)

İndirim Oranı : %14 İndirim
Fiyat : ₺1.170,54(KDV Dahil)
İndirimli : ₺1.009,59(KDV Dahil)

• Dijital yaşlanma ile mücadele eden akıllı serum

• Mavi ışığın negatif etkilerine karşı koruma

• Benzersiz üçlü etki

• Onarım, yansıtma ve radikal tutucu

 

ÖZELLİKLERİ

Bu akıllı serum mavi ışığın neden olduğu erken yaşlanmaya karşı cildinizi korur. Mavi ışık cildimize UV ışınlarından daha derin nüfuz eder ve TV, cep telefonları gibi dijital cihazların ekranları tarafından yayılır, ayrıca gün ışığında da bulunur. Ciltte DNA ve hücre hasarıyla beraber oksidatif stresi de tetiklediğinden dijital yaşlanma olarak adlandırılan erken cilt yaşlanmasına sebep olur.

 

LR ZEITGARD BLUE LIGHT DEFENDER

Serum spirulina özü ve mavi lotus özü ile cildi dijital yaşlanmaya karşı benzersiz üçlü etki ile korur: Yansıtma: Spirulina özü içerisindeki fikosiyanin renk pigmenti, erken cilt yaşlanması ve cilt tahrişlerine karşı tam koruma için mavi ışığı emer ve yüksek enerjili ışık ışınlarını bir koruma kalkanı gibi yansıtarak azaltır. Radikal tutucu: Mavi lotus özü etkili bir radikal tutucudur ve böylelikle genç ve ışıltılı bir cilt görünümü için oksidatif stres ile mücadele eder. Onarım: Spirulina özü içerisindeki fotoliyaz enzimi ciltte mavi ışığa maruziyet sebebiyle oluşmuş hücre hasarlarını onarır ve varolan kırışıklıkların belirgin bir şekilde azaltılması adına ince kırışıklıkların oluşumunu önler. KULLANIM ŞEKLİ Sabahları temizlenmiş cilde bir damla serumu eşit şekilde uygulayın. Yaklaşık bir dakika sonra serum cilt tarafından emilir, ardından serum üzerine günlük LR cilt bakımı rutininiz ile devam edebilirsiniz.

 

 

İÇERİK MADDELERİ İLE İLGİLİ BİLGİLER

Spirulina algleri 3,5 milyar yıldan uzun süredir var olmaktadır ve böylelikle dünyadaki yaşayan en eski bitkimsi canlı organizmalar arasındadırlar. Milyarlarca yıldır olduğu gibi diğer yosunlar ve bitkiler gibi oksijen üretirler ve böylece dünyadaki tüm yaşamın kaynağına katkıda bulunurlar. Yeşil-mavi algler mavi ışığa karşı kendi koruma ve savunma mekanizmalarına sahip olmaları nedeniyle LR ZEITGARD BLUE LIGHT DEFENDER’ın etken maddelerinden biridirler. Spirulina alglerinden elde edilen ekstrakt başlıca olarak fotoliyaz enzimi ve fikosiyanin renk pigmenti içerir. Fotoliyaz enzimi, UV ve HEV ışığının neden olduğu tüm hücre hasarlarını onarır. Fikosiyanin renk pigmenti mavi ışığı emer ve koruyucu bir kalkan gibi yansıtarak cildimizi ilave ikincil hasarlardan korur. Mavi lotus (Nymphaea caerulea) ölümsüzlüğün ve ebedi gençliğin sembolüdür. Mısır'daki en kutsal çiçek olarak kabul edilen mavi lotus, Mısır tıbbında tedavi edici bir bitki olarak kullanıldı ve büyüleyici kokusu nedeniyle çok popülerdi. Güçlü antioksidatif etkisi ile LR ZEITGARD BLUE LIGHT DEFENDER'daki spirulina özünü mükemmel bir şekilde tamamlar. Mavi lotus özü serbest radikalleri nötralize eder – başka bir deyişle mükemmel bir radikal temizleyicidir. Mavi lotus özü oksidatif strese ve cildimiz üzerindeki olumsuz etkilerine karşı koyar. Aynı zamanda optimum hücre koruması sunar, nemlendirir, kızarıklıklar gibi cilt tahrişlerini yatıştırır ve cildin elastikiyetini artırır.

 

30 ml.

 

 

1. Mavi ışık ve dijital yaşlanma nedir?

Mavi ışığa yüksek enerjili görünür ışık (HEV ışık) da denir. Cildimize UV ışınlarından daha derin nüfuz eder. Televizyonlar, cep telefonları gibi tüm dijital cihazların ekranları tarafından yayılan bu ışık, gün ışığında da bulunur. Ciltteki oksidatif stresin yanı sıra DNA ve hücre hasarını tetikler ve böylece dijital yaşlanma olarak adlandırılan erken cilt yaşlanmasına sebep olur.

 

1.1Mavi ışık cildim için neden iyi değildir?

Mavi ışık UV ışınlarının bir parçasıdır. Doğal yollarla oluşan miktarlarında, cildimiz üzerinde olumsuz bir etkisi yoktur. Ancak gittikçe daha fazla ekran ışığına maruz kaldığımızdan, artan miktarda mavi ışık cildimize zararlı olabilir. UV radyasyonuna benzer şekilde, serbest radikallerin gelişimini ilerletir ve DNA ile hücre hasarına sebep olabileceği gibi cildin erken yaşlanmasına, cilt tahrişlerine yol açabilir. o Serbest radikaller metabolizmamızın bir yan ürünüdür. Ancak yukarıda bahsedilen mavi ışık, UV radyasyonu, alkol ve sigara tüketimi, uyku eksikliği ve stres gibi dış etkenler de serbest radikallerin gelişimini teşvik eder. Bu moleküller sağlıklı vücut hücreleriyle reaksiyona girerek hücrelerde her türlü hasara yol açabilir. Çoğu zaman, vücudun kendi koruyucu mekanizması yetersiz kalır. Serbest radikaller iltihaplanma, cilt tahrişi ve kızarıklığa neden olarak yaşlanma sürecini hızlandırırlar. Buna oksidatif stres denir. o Antioksidanlar vücuttaki serbest radikalleri oksidasyon sürecini engelleyerek etkisiz hale getirirler. Antioksidanlar vücutta doğal olarak bulunur veya dengeli bir beslenme ile vücut tarafından dışarıdan alınır. Bununla birlikte, erken yaşlanmayı önleyecek yeterli miktarda antioksidan ile cildi desteklemek için LR ZEITGARD BLUE LIGHT DEFENDER gibi cilde ekstra antioksidanlar sağlayan bir yüz bakım ürünü önerilir.

 

2. LR ZEITGARD BLUE LIGHT DEFENDER serumun çalışma prensibi nedir?

BLUE LIGHT DEFENDER serum benzersiz üçlü etki ile dijital yaşlanmaya karşı çok yönlü mükemmel cilt koruması sunan akıllı bir serumdur: o Yansıtma: Spirulina özü içerisinde bulunan fikosiyanin renk pigmenti mavi ışığı emer ve erken cilt yaşlanması ile cilt tahrişine karşı kapsamlı koruma sağlamak adına yüksek enerjili ışık ışınlarını bir koruma kalkanı gibi yansıtarak azaltır. o Radikal tutucu: Mavi lotus özü etkili bir radikal tutucudur, böylelikle daha genç ve ışıltılı bir görünüm için oksidatif stres ile mücadele eder. o Onarım: Spirulina özünde bulunan fotoliyaz enzimi, mavi ışığa maruz kalmanın neden olduğu hücre hasarlarını onarır ve böylece varolan kırışıklıkların önemli ölçüde azaltılması adına ince kırışıklıkların oluşumunu önler.

 

3 3. LR ZEITGARD BLUE LIGHT DEFENDER serumu ne zaman ve nasıl, hangi ürünlerle birlikte kullanmalıyım?

 

 Her sabah temizlenmiş cildinize bir damla serumu eşit şekilde uygulayın. Yaklaşık bir dakika sonra cildiniz serumu emmiş olacaktır, ardından serum üzerine her zamanki LR cilt bakımınıza devam edebilirsiniz. Günlük yüz bakımınız için, cildinizin ihtiyacına göre LR ALOE VIA Aloe Vera Gündüz Kremi, LR ZEITGARD Beauty Diamonds, LR ZEITGARD Nanogold veya LR ZEITGARD Platinum Gündüz Kremi öneririz.

 

 BLUE LIGHT DEFENDER serum formunda bir ürün olduğundan, tek başına bir yüz bakım ürünü olarak kullanılmamalıdır. Ürün dijital yaşlanmaya karşı bir koruma kalkanı oluşturur ve günlük cilt bakımı rutininiz için mükemmel temeldir. Cildinizin bakımına devam etmek için serumdan sonra günlük bakım ürünlerinizi uygulayın.  Genellikle gece boyunca mavi ışığa maruz kalmadığımızdan, yatmadan önce gece kreminizin öncesinde Serox Instant Result Serum veya sıkılaştırıcı ve nemlendirici LR ZEITGARD Racine Collagen Serum gibi farklı bir serum kullanmanızı öneririz.

 

4. BLUE LIGHT DEFENDER serumu kimler kullanmalıdır?

Herkes! Çünkü her gün, herkes mavi ışığa ve oksidatif strese yol açan çevresel dış etkenlere maruz kalıyor. Özellikle de bilgisayar ekranları başında çalışan ve cep telefonları ile dijital cihazlar kullanan kişiler.

 

5.Spirulina ve mavi lotus özü ile ilgili bu kadar özel olan nedir?

Doğa uzmandır: Spirulina yosununun mavi ışığa karşı sadece mavi ışığa maruz kaldığında etkinleştirilen kendine özgü koruma ve savunma mekanizması vardır. Spirulina özü mikroalgler olarak sınıflandırılan spirulina yosunundan (Arthrospira platensis) elde edilir. Spirulina algleri 3,5 milyar yıldan uzun süredir var olmaktadır ve sığ subtropikallerden Güneydoğu Asya, Orta Amerika, Afrika ve Avustralya'daki tropikal sulara kadar bulunabilirler. Spirulina özü başlıca olarak fotoliyaz enzimi ve fikosiyanin renk pigmenti içerir. Fotoliyaz cilt hücrelerinde UV ve HEV ışığının neden olduğu tüm hasarları onarır. Fikosiyanin mavi ışığı tutarak yansıtmasıyla cildimizi ilave olarak ikincil hasarlardan korur. Bu güçlü kombinasyon mavi ışığa maruz kalındığında etkinleştirilir. Mavi lotus (Nymphaea caerulea) ölümsüzlüğün ve ebedi gençliğin sembolüdür. Mavi çiçek şafakta açtığında içindeki altın renk ortaya çıkar ve sadece günbatımında kapanır, narin ve mistik bir koku yayar ve Mısır'ın en kutsal çiçeği olarak kabul edilir. Mavi lotus özü, serbest radikalleri nötralize ettiğinden ideal bir radikal tutucudur. Böylece, oksidatif strese ve bu stresin cildimizde sebep olduğu olumsuz etkilere karşı koyar. Aynı zamanda optimal hücre koruması sunar, nemlendirir, cilt tahrişlerini yatıştırır, kızarıklığı azaltır ve cilt elastikiyetini arttırır.

 

Son Kullanma Tarihi: 2022

Etiketler
System.Byte[],
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı